»
Linda Huiskamp
NOS Linda Huiskamp, de 26-jarige vrouw die in april in Australië betrokken raakte bij een dodelijk auto-ongeluk, komt waarschijnlijk eind deze maand voor de rechter. Eerder leek het erop dat zij door lange wachttijden bij de rechtbank minstens een jaar op haar proces zou moeten wachten.
Huiskamp was op een backpackvakantie toen ze in de buurt van de stad Esperance een ongeluk kreeg. Een Nederlands meisje naast haar in de auto kwam om het leven. Huiskamp zelf raakte gewond.
Geen drank
Omdat een ongeluk met dodelijke afloop sinds kort in Australië wordt aangemerkt als een misdrijf, kan Huiskamp in theorie 10 jaar cel krijgen. Het is overigens niet waarschijnlijk dat zij die hoge straf ook krijgt, omdat er bij het ongeluk geen drank en drugs in het spel waren.
Volgens Huiskamps vader is de zaak vervroegd omdat zijn dochter het proces niet thuis in Nederland mocht afwachten. Ze verblijft daardoor al maanden in Australië en logeert bij de Nederlandse arts die haar na het ongeluk behandelde.