Impasse Egypte duurt voort

Duizenden aanhangers van president Morsi op het Tahrirplein in Caïro» Duizenden aanhangers van president Morsi op het Tahrirplein in Caïro Reuters

Het Constitutionele Hof in Egypte heeft het decreet ongeldig verklaard waarmee president Morsi het parlement heeft bijeengeroepen. Het besluit van het hof komt niet onverwacht.

Vorige maand oordeelde het hof dat het parlement ontbonden moest worden vanwege onregelmatigheden bij de verkiezingen. De militaire raad stuurde daarop de parlementariërs naar huis.

Met zijn decreet maakte Morsi dat besluit ongedaan en ging hij in tegen de militaire raad en de hoogste rechters. Het hof heeft nu dus het decreet van tafel geveegd.

Parlementariërs bijeen

Egyptische parlementariërs kwamen vanochtend een paar minuten bijeen, voor het hof het decreet had verworpen. In het ontbonden parlement heeft de Moslimbroederschap de meerderheid.

Een aantal niet-moslims in het parlement beschouwt het decreet van Morsi als een aanval op de rechterlijke macht. Zij boycotten de bijeenkomst.

Het is onduidelijk wat er nu gaat gebeuren. Mogelijk ontstaat er nu een juridisch gevecht om de macht dat maanden gaat duren.

Tahrirplein

Enkele honderden mensen gingen naar het Tahrirplein in Caïro om tegen het laatste besluit van het Constitutioneel Hof te protesteren.

Critici van Morsi zeggen dat hij zijn eigen positie op het spel zet door de legitimiteit van rechterlijke besluiten te betwisten.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio