Dode door bosbranden Colorado

Bij de bosbranden in Colorado is een dode gevallen» Bij de bosbranden in Colorado is een dode gevallen EPA

De bosbranden in de Amerikaanse staat Colorado hebben een leven geëist. De politie vond een dode in een van de bijna 350 woningen die zijn uitgebrand. In het gebied waren twee mensen opgegeven als vermist.

President Obama heeft de streek tot rampgebied verklaard. Daarmee maakt hij extra overheidsgeld voor het gebied beschikbaar.

Tienduizenden bewoners van Colorado zijn gevlucht of geëvacueerd. Een aantal van hen mag inmiddels terug naar huis. Twee mensen zijn opgepakt omdat ze hadden ingebroken in een van de verlaten woningen.

Gunstig weer

De weersomstandigheden lijken de komende dagen gunstig voor de brandweer. De temperatuur in het gebied gaat vijf graden dalen naar zo'n 27 graden. De kosten van de blusoperatie zijn opgelopen tot 3,2 miljoen dollar.

Tot nu toe is ongeveer 67 vierkante kilometer afgebrand. In een klein deel van dat gebied is de brand onder controle. Volgens de autoriteiten is dit de meest verwoestende brand die ooit in de staat gewoed heeft.

Oorzaak

Waardoor het vuur is ontstaan is nog steeds niet bekend. In een nabijgelegen streek werd onlangs een paar keer brand gesticht. FBI en politie bekijken of dat ook in Colorado het geval is, maar hebben daar tot nu toe geen aanwijzingen voor.

Op onderstaande kaart ziet u de laatste informatie over de bosbranden. Ook kunt u foto's en filmpjes uit het rampgebied bekijken.

Deel deze pagina

Video

Bosbranden teisteren Colorado

Bij bosbranden in de Amerikaanse staat Colorado zijn al honderden huizen in de as gelegd. Vooral de stad Colorado Springs is zwaar... getroffen.

Video en Audio

Meer video en audio