RWE: energienota nog veel hoger

Stroom en gas worden de komende jaren nog aanzienlijk duurder» Stroom en gas worden de komende jaren nog aanzienlijk duurder ANP

Stroom en gas worden de komende jaren nog aanzienlijk duurder. Dat stelt de nieuwe topman van energiebedrijf RWE Peter Terium in een interview in het AD.

Hij verwacht dat de energierekening voor mensen met lage inkomens onbetaalbaar wordt. Dat heeft volgens hem te maken met het verduurzamen van de energiemarkt. Brussel eist dat er in 2050 CO2-vrije energie wordt geleverd. Volgens Terium kosten de investeringen om van fossiele brandstof en kernenergie af te komen, veel geld.

"Die kosten moeten ergens vandaan komen, en mijn kas is leeg. Als het niet uit de staatskas komt, komt het vanzelf in de stroomprijs terecht", zegt Terium.

Hoge olieprijs

Komend jaar zijn gezinnen gemiddeld al 160 euro meer kwijt aan gas en elektriciteit. Dat bleek vorige maand uit een onderzoek van prijsvergelijker gaslicht.com. Die prijsverhoging wordt vooral veroorzaakt door de hoge olieprijs. Ook gaat de prijs omhoog door nieuwe overheidsmaatregelen als de verhoging van de btw op aardgas.

Deel deze pagina

Audio

  • 'Meer betalen voor energie' De kans is groot dat we meer voor stroom en gas gaan betalen. Dat zegt een van de grootste energieleveranciers van Europa, het... Duitse bedrijf RWE. De transitie naar duurzame energie zorgt volgens het bedrijf voor meer kosten en dus voor een hogere prijs. Een gesprek met woordvoerder Jeroen Brouwers van Essent/RWE.

Video en Audio

Meer video en audio