»
Piraten voor de kust van Somalië.
AFP Somalische piraten hebben vorig jaar zeker 35 gijzelaars gedood bij kapingen van schepen. Dat staat in een rapport van de Verenigde Naties en de One Earth Foundation. Volgens de twee organisaties zijn in een jaar tijd nooit zo veel mensen door piraten gedood.
In het rapport staat verder dat van lang niet alle kapingen bekend is of er slachtoffers vielen. Aangenomen wordt daarom dat er meer mensen om het leven zijn gekomen. Het aantal gijzelaars daalde wel, van 645 in 2010 naar 555 in 2011.
Ingrijpen
De kapingen lijken steeds langer te duren. Woensdag lieten piraten een Zuid-Afrikaans echtpaar vrij na twintig maanden gijzeling. De piraten eisten 10 miljoen dollar. Hoeveel losgeld ze hebben gekregen is niet bekendgemaakt.
Ook kwamen in 2011 meer Somalische piraten om het leven. Minstens 111 kapers vonden de dood door ingrijpen van patrouillerende marineschepen, aldus het rapport.
»
»
»