»
SP-leider Emile Roemer
ANP Xtra SP-leider Roemer vindt een centrum-linkse coalitie een logische keuze. In het KRO-programma Goedemorgen Nederland zei hij dat hij in 2010 ook zo'n coalitie voorstelde met de PvdA, GroenLinks, het CDA en de SP.
"Nu is het afwachten wat 't na de verkiezingen wordt. Je moet dan tellen hoe je met een zo stabiel en zo groot mogelijke coalitie kunt komen. Maar dit is mijn coalitie, met partijen die het dichtst bij je staan."
Kiezer eerst
Roemer zegt zich wel te realiseren dat "nu eerst de kiezer aan zet is en dat de uitslag van de verkiezingen zomaar kan zijn dat je een andere combinatie moet gaan zoeken. Maar een centrum-linkse coalitie is nu een eerste logische stap om naar te kijken."
Samsom
Gisteren zei PvdA leider Samsom in een interview in weekblad Elsevier dat de SP en de PvdA dichter bij elkaar staan dan voorheen. Hij voegde daaraan toe dat hij geen vice-premier wil worden in een kabinet-Roemer. Samsom zegt alleen aan een kabinet deel te nemen als dat zijn naam draagt.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»
»