G8 focust op toestand economie

Obama bij het begin van de ochtendsessie van de G8-top» Obama bij het begin van de ochtendsessie van de G8-top EPA

President Obama heeft gezegd dat de leiders van de G8-landen op hun top in Camp David zich concentreren op de economische crisis. Obama zei dat er overeenstemming is dat de crisis moet worden aangepakt met een mix van stimulerings- en bezuinigingsmaatregelen.

De deelnemers aan de top zien tekenen van economisch herstel, ondanks een soms straffe tegenwind. De G8-leiders hopen verder dat Griekenland niet uit de euro stapt.

Financiële stabiliteit

Aan de top nemen de leiders van de Verenigde Staten, Rusland, Groot-Brittannië, Japan, Canada, Italië, Spanje en Duitsland deel. Premier Medvedev vervangt president Poetin. Ook president Van Rompuy van de Europese Unie is bij de gesprekken.

Van Rompuy zei dat de EU er alles aan doet om de financiële stabiliteit van de eurozone te garanderen.

De zorgen over de situatie van de Spaanse banken en een mogelijk exit van Griekenland uit de euro bedreigen de mondiale economie. Volgens verscheidene persbureaus is er druk uitgeoefend op Duitsland om het strikte bezuinigingsbeleid los te laten.

Deel deze pagina

Video

G8 in teken van eurocrisis

In Camp David zijn de G8, de grootste industrielanden, bijeen om te praten over de economische crisis in het Westen, en dan vooral... in Europa.

Video en Audio

Meer video en audio