China geeft smokkelaar levenslang

Lai Changxing met beveiligers in 2001» Lai Changxing met beveiligers in 2001 ANP

De Chinese crimineel Lai Changxing is tot levenslang veroordeeld voor het leiden van een grote criminele organisatie. Hij was jarenlang op de vlucht en werd vorig jaar door Canada aan China uitgeleverd.

De 53-jarige Lai smokkelde voor miljarden euro's aan auto's, sigaretten en olie. Om dat te kunnen doen, kocht hij veel ambtenaren in China om. Peking heeft 300 andere verdachten al eerder gestraft voor hun betrokkenheid bij het smokkelen.

Sinds 1999 woonde Lai in Canada. Het lukte hem twaalf jaar lang om niet uitgeleverd te worden aan China, omdat hij daar mogelijk geëxecuteerd zou worden.

Uiteindelijk heeft een Canadese rechter besloten dat Lai uitgeleverd mocht worden onder de voorwaarde dat hij niet de doodstraf zou krijgen. China heeft dat toegezegd.

Deel deze pagina

Video

Levenslang voor Chinese smokkelaar Lai

De Chinees Lai Changxing smokkelde in de jaren 90 voor miljarden euro's aan auto's, sigaretten en olie naar China. Vandaag werd... hij veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf.

Video en Audio

Meer video en audio