»
Een portret van Angela Merkel en Francois Hollande, gemaakt door Duitse activisten
AFP Er komt op 23 mei een extra, informele EU-top van regeringsleiders. Voorzitter Barroso van de Europese Commissie heeft dat bekendgemaakt.
Dat er een extra top zou worden gehouden, was al bekend, maar de datum was nog niet vastgelegd.
Tijdens de ontmoeting zal vooral worden gesproken over het stimuleren van de Europese economie. In juni volgt een top die in het teken staat van de werkgelegenheid.
Merkel - Hollande
Barroso riep EU-landen op hun financiën op orde te brengen en zich te houden aan de begrotingsafspraken. Tegelijkertijd wees hij op de noodzaak van investeringen, om de economie te stimuleren.
De uitspraken van Barroso combineren de standpunten van bondskanselier Merkel en de nieuwgekozen Franse president Hollande. Merkel hamert vooral op begrotingsdiscipline, terwijl de socialist Hollande benadrukt dat er ook moet worden geïnvesteerd om de economische groei te bevorderen.
Deel deze pagina
»
»
»