Pestende olifant weg uit Blijdorp

Olifant Douanita moet verhuizen uit Diergaarde Blijdorp omdat ze andere olifanten pest. Douanita heeft wel al een nieuwe verblijfplaats:samen met haar dochter Tonya verhuist ze naar de dierentuin in het Tsjechische Praag.

De pesterijen van Douanita waren te zien op camerabeelden. Ze gaf andere olifanten onder meer klappen. Vooral haar adoptiemoeder, Irma, was vaak het slachtoffer. Blijdorp hoopt dat ze in Praag beter op haar plek is.

Douanita kreeg haar naam omdat ze werd ontdekt door de douane in de haven van Rotterdam. De olifant woonde sinds 1988 in Blijdorp, en kreeg drie jongen.

Deel deze pagina

Nieuws

NOS op 3

  • Sommige bezoekers hielden hun masker op. Geen bits, maar verfballetjes Hackers, Anonymous-leden, het cyberkorps van de politie en andere beveiligingsexperts: in de digitale wereld zijn ze vaak elkaars vijanden en hebben ze nauwelijks contact. Tijd voor een ontmoeting dus en dan wel op een bijzondere manier: een paintballgevecht.
  • Roze ballonnen in Kabul Duizenden roze ballonnen in Kabul In Kabul zijn meer dan 10.000 ballonnen uitgedeeld. De ballonnen bevatten allemaal een boodschap. "We hopen dat we met het weggeven van 10.000 ballonnen, de stad een ook 10.000 ideeën geven over een leven na de oorlog."
  • Goodes wijst racist aan Rugby'er legt spel stil om racistisch meisje Het was een opmerkelijke, maar even zo logische verschijning gisteravond. De Australische rugby-speler Adam Goodes legde het spel stil om een racist uit het publiek te laten verwijderen. Geen doorgewinterde, verbitterde supporter, maar tot ieders schrik en verbazing een meisje van 13. "Aap", beet ze de donkere speler toe.