»
Het tijdschrift Vogue gaat te dunne modellen weren
angelsk / Flickr / CC / by-nc Het tijdschrift Vogue gaat te jonge en te dunne fotomodellen weren. Dat hebben de negentien hoofdredacteuren van het wereldwijd uitgegeven blad afgesproken in een "gezondheidspact".
Modellen moeten voortaan zestien jaar of ouder zijn om in Vogue te verschijnen. Ook als wordt vermoed dat ze een eetstoornis hebben, worden de modellen niet ingezet.
Mentorprogramma
In het pact staat verder dat er goed voor modellen moet worden gezorgd en dat voor de jongere meisjes een mentorprogramma wordt ontwikkeld waarin hen wordt geleerd hoe ze gezond kunnen blijven.
Uitgever Condé Nast wil het voorbeeld volgen van de fashion weeks in New York en Londen, waar modellen onder de zestien al langer geweerd worden. Behalve Vogue geeft Condé Nast ook modetijdschriften als Glamour en Vanity Fair uit, maar voor die tijdschriften geldt het gezondheidspact niet.
Deel deze pagina