»
Kiki Bertens
NOS Kiki Bertens heeft in het Marokkaanse Fès voor het eerst in haar loopbaan een WTA-toernooi gewonnen.
De Wateringse, die tot deze week nog nooit een WTA-partij had gewonnen, rekende in de eindstrijd af met Laura Pous: 7-5, 6-0.
De twintigjarige Bertens, die dit jaar ook al twee ITF-toernooien won, staat nu nog 149ste op de wereldranglijst, maar zal maandag zo goed als zeker de tophonderd binnenstormen. De laatste Nederlandse die een WTA-toernooi won, was Michaëlla Krajicek in 2006 in Rosmalen.
Bij Bertens lukte deze week vrijwel alles op het Marokkaanse gravel. Na drie gewonnen partijen in de kwalificaties, won ze in het hoofdtoernooi van onder anderen Urszula Radwanska (WTA-92), Chanelle Scheepers (43) en Simona Halep (55).
Eerste tik Pous, geduld Bertens
Pous (WTA-110), die eveneens voor het eerst in een WTA-finale stond en twee van de drie eerdere duels met Bertens gewonnen had, deelde de eerste tik uit en liep uit naar 3-0.
Bertens bleef echter rustig en ging steeds meer voor de winner. Pous wilde de rally's juist lang houden, maar ging geregeld in de fout. De Wateringse mocht op 5-4 al serveren voor de set, maar werd op love gebroken. Ze was echter niet van slag, bleef uiterst geduldig en gunde haar opponente in het vervolg van de partij geen enkele game meer.
Speech in het Nederlands
"Bedankt dat jullie thuis allemaal hebben gekeken", sprak de dolgelukkige winnares even een woordje Nederlands tijdens de prijsuitreiking.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»
video
video
»
»