Rechtszaak Timosjenko uitgesteld

Joelia Timosjenko in de gevangenis» Joelia Timosjenko in de gevangenis AFP

Het proces tegen de Oekraïnse oud-premier Timosjenko voor belastingontduiking is opgeschort. Ze kon vandaag niet bij de zitting in Charkov zijn vanwege rugproblemen, waarop de rechter besloot het proces uit te stellen tot 21 mei.

Timosjenko zit al in de gevangenis: ze werd in oktober veroordeeld tot 7 jaar cel voor machtsmisbruik. Sinds vorige week is ze in hongerstaking omdat ze in de gevangenis zou zijn mishandeld. Haar familie publiceerde gisteren foto's waarop blauwe plekken op haar lichaam waren te zien.

Politiek

De behandeling van Timosjenko, die volgens artsen een hernia heeft, heeft tot verontwaardiging geleid. De Duitse president Gauck heeft uit protest een bezoek aan Oekraïne afgezegd en de Duitse minister Friedrich van Binnenlandse Zaken zegt dat Europese politici het EK voetbal in Oekraïne mogelijk gaan mijden.

Volgens westerse waarnemers zijn de processen tegen de 51-jarige Timosjenko politiek gemotiveerd. Haar rivaal president Janoekovitsj zou haar uit de politieke arena willen hebben.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio