»
Jelle van Gorkom
NOS Jelle van Gorkom is weer terug in Nederland. De BMX'er verbleef tien dagen in een Amerikaans ziekenhuis na een zwaar ongeval tijdens een wedstrijd in Chula Vista.
Van Gorkom, die tijdens die wedstrijden aan alle eisen voor deelname aan de Olympische Spelen voldeed, liep bij zijn val een kapotte knie, gebroken ribben, een hersenschudding en een ingeklapte long op.
Vanwege zijn long lag hij grotendeels aan de beademing. "Naar omstandigheden gaat het nu weer goed. Als ik kijk hoe ik er twee weken geleden bij lag en hoe ik nu zit, kan ik alleen maar positief zijn."
"Weet niets meer"
De fietscrosser uit Lichtenvoorde weet niets meer van zijn val. "Met vijftig kilometer per uur klap ik tegen de volgende bult. Ik weet er niets meer van, van de hele dag niet."
Hoe snel hij weer fit is, weet Van Gorkom nog niet. "Het eerste doel is om weer fit te worden, om zo snel mogelijk weer op niveau te komen. Pas dan kijken we langzaam weer naar prestaties in Londen."
Deel deze pagina
video
video
»
»