Bobber Van Calker vierde op WK

Nederlandse viermansbob Van Calker» Nederlandse viermansbob Van Calker EPA

De Nederlandse viermansbob is bij de WK in het Amerikaanse Lake Placid knap op de vierde plaats geëindigd.

Edwin van Calker, Sybren Jansma, Jeroen Piek en Arno Klaassen stonden na de eerste dag vijfde.

Ook na de derde run was de vijfde plaats hun deel, maar door een uitstekende vierde afdaling en een mindere van de Rus Aleksandr Zoebkov schoof Van Calker nog een plaatsje op. Nog nooit eindigde een Nederlander zo hoog op de WK. Van Calker miste het podium op 0,31.

De Amerikaan Steven Holcomb, die eerder deze week ook al goud veroverde in de tweezitter, pakte voor eigen publiek de wereldtitel. Het was zijn tweede, na die van 2009. In 2010 won hij olympisch goud in de viermansbob.

Deel deze pagina

Audio Reactie

  • Van Calker gaat "behoorlijk los" na WK De Nederlandse viermansbob is op de WK in Lake Placid vierde geworden. Dat is de beste prestatie ooit op een WK voor Edwin van... Calker, Sybren Jansma, Jeroen Piek en Arno Klaassen.

Video Wedstrijd

Vierde plaats Van Calker op WK

De Nederlandse viermansbob van Edwin van Calker is bij de WK in het Amerikaanse Lake Placid knap op de vierde plaats geëindigd.

Video en Audio

  • » EK 2008: Nederland - Frankrijk Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Frankrijk in de groepsfase van het EK van...28 mei 2012, 4082 keer afgespeeld
  • » EK 2008: Nederland - Roemenië Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Roemenië in de groepsfase van het EK van 2008...28 mei 2012, 2878 keer afgespeeld
  • » Voskamp analyseert 95ste Giro Audio Bart Voskamp geeft zijn analyse van de 95ste editie van de Giro d'Italia.27 mei 2012, 121 keer afgespeeld

Meer video en audio