Forse looneis in Duitsland

Lassen Lassen Mandie / Flickr / Creative Commons - by -nc-nd

Werknemers in de metaal- en elektrotechnische industrie in Duitsland eisen 6,5 procent meer loon. IG Metall heeft die eis enkele dagen voor de eerste onderhandelingsronde voor een nieuwe cao op tafel gelegd. Volgens de vakbond is de looneis redelijk gezien de groei van de economie in Duitsland.

De werkgevers hebben al laten weten de eis overdreven te vinden en veel te duur. De cao geldt voor 3,6 miljoen werknemers. De onderhandelingen beginnen op 6 maart. Als er voor 22 mei geen akkoord op tafel ligt, volgen er stakingen.

Nullijn

In Nederland hebben de werkgevers opgeroepen het komende cao-seizoen geen loonsverhogingen te eisen. Ze pleiten voor een nullijn omdat de bedrijven er minder goed voor staan.

De vakbonden noemen de nullijn onbespreekbaar en eisen in de meeste gevallen minimaal een compensatie voor de gestegen inflatie.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio