Dagzege Moreno, eindzege Valverde

Daniel Moreno.» Daniel Moreno. NOS

Alejandro Valverde heeft de Ronde van Andalusië op zijn naam geschreven. De voor Movistar rijdende Spanjaard werd in de vierde en laatste etappe tweede, achter landgenoot Daniel Moreno.

Robert Gesink werd zesde en Bauke Mollema, zijn ploegmaat bij Rabobank, achtste.

De finale van de 135 kilometer lange laatste etappe eindigde op de La Guardia, een berg met een gemiddelde stijging van acht procent en een steilste stuk van circa vijftien procent.

Beste Nederlander in het eindklassement was Tom Dumoulin van Project 1t4i; hij eindigde als zesde. Wilco Kelderman (Rabobank) werd tiende, net voor Robert Gesink en Bauke Mollema.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » EK 2008: Nederland - Frankrijk Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Frankrijk in de groepsfase van het EK van...28 mei 2012, 3786 keer afgespeeld
  • » EK 2008: Nederland - Roemenië Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Roemenië in de groepsfase van het EK van 2008...28 mei 2012, 2666 keer afgespeeld
  • » Voskamp analyseert 95ste Giro Audio Bart Voskamp geeft zijn analyse van de 95ste editie van de Giro d'Italia.27 mei 2012, 116 keer afgespeeld

Meer video en audio