Verlies banken door Griekenland

Een Griekse euromunt.» Een Griekse euromunt. dullhunk / Flickr / Creative Commons by

Europese banken en verzekeraars hebben door de Griekse schuldencrisis zware verliezen geleden. In de loop van 2010 en 2011 hebben veel financiële instellingen al flink afgeschreven op hun Griekse bezittingen. Vandaag maakten verscheidene banken en verzekeraars daarover cijfers bekend.

De Frans-Belgische Dexia leed een recordverlies van 11,6 miljard euro, onder meer doordat de bank 3,4 miljard euro op Griekenland verloor.

Crédit Agricole, een andere grote Franse bank, leed een kwartaalverlies van ruim 3 miljard euro, mede doordat het een extra voorziening nam van 220 miljoen euro vanwege het te verwachten verlies op Grieks schuldppapier.

Afschrijven

In Duitsland schreef de Commerzbank in het vierde kwartaal nog eens 700 miljoen euro af op Griekse staatobligaties. Die staan nu nog maar voor 26 procent van hun oorspronkelijke waarde in de boeken.

De Duitse verzekeraar Allianz zag de jaarwinst halveren door veel uitkeringen door natuurrampen, maar ook omdat het een kwart afschreef op de Griekse beleggingen.

Oplopen

De verliezen zullen de komende tijd nog oplopen. Banken moeten meebetalen aan het nieuwe Griekse reddingspakket van 130 miljard euro door ongeveer driekwart van de schuld kwijt te schelden en bij de uit te geven nieuwe leningen genoegen te nemen met lagere rentes en langere looptijden.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio