KPN: 450 schademeldingen

Na een hack bij Baby-Dump.nl werden de gegevens van ruim 500 klanten gepubliceerd» Na een hack bij Baby-Dump.nl werden de gegevens van ruim 500 klanten gepubliceerd NOS

KPN heeft sinds afgelopen maandag 450 meldingen ontvangen van mensen die zeggen financiële schade te hebben geleden door het afsluiten van hun e-mail. Een half miljoen mensen heeft na alle commotie bij de telecomprovider het wachtwoord veranderd. Dat heeft Eelco Blok, de bestuursvoorzitter van KPN, tegen de NOS gezegd.

Blok heeft vanmiddag achter gesloten deuren de vaste Kamercommissie voor Veiligheid en Justitie geïnformeerd over de problemen bij de provider. Hij gaf aan dat KPN steken heeft laten vallen bij het beveiligen van de eigen systemen.

Maar hij noemt het hacken "een breder probleem" waar ook andere bedrijven de dupe van worden. Zo werd ook Philips onlangs slachtoffer van computerkrakers. Blok: "Ik denk dat we in Nederland meer aandacht moeten hebben voor alertheid en bewustheid op cybersecurity-gebied".

Blokkeren

KPN besloot vorig weekend om 2 miljoen e-mailaccounts te blokkeren, omdat er login-gegevens van ruim 500 KPN-klanten op internet zouden staan. Die bleken later afkomstig te zijn van een hack bij webwinkel Baby-Dump.nl.

Halverwege januari werd KPN zelf gehackt. Een hacker drong zo diep in de systemen door, dat hij klantgegevens van de provider kon inzien. In het uiterste geval had zelfs de dienstverlening in gevaar kunnen komen.

Er waren volgens Blok enige tijd zorgen over de continuïteit van de dienstverlening: "Er waren risico's en we hebben alle risico's geïdentificeerd en daar hebben we de juiste maatregelen op genomen". Blok heeft niet overwogen de aandeelhouders te waarschuwen.

Van beide hacks is nog niet duidelijk wie ervoor verantwoordelijk is.

Deel deze pagina

Video

  • video Blok (KPN): geen klantgegevens op internet KPN heeft sinds afgelopen maandag 450 meldingen ontvangen van mensen die zeggen financiële schade te hebben... geleden door het afsluiten van hun e-mail. Dat heeft Eelco Blok, de bestuursvoorzitter van KPN, tegen de NOS gezegd.
  • video 450 schademeldingen bij KPN KPN heeft sinds afgelopen maandag 450 meldingen gekregen van mensen die zeggen dat ze financiële schade... hebben geleden door het afsluiten van hun e-mail. Een half miljoen mensen hebben na alle commotie bij de telecomprovider hun wachtwoord veranderd.

Audio

  • KPN geeft Kamer uitleg over beveiliging KPN heeft sinds afgelopen maandag 450 meldingen ontvangen van mensen die zeggen financiële schade te hebben geleden door het... afsluiten van hun e-mail. Een half miljoen mensen hebben na alle commotie bij de telecomprovider hun wachtwoord veranderd. Vanmiddag moest Eelco Blok, de voorzitter van de Raad van Bestuur van KPN, in de Tweede Kamer tekst en uitleg geven over alle beveiligingsproblemen bij de provider. Verslaggever Jeroen Wollaars sprak hem in de wandelgangen.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 373 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 258 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1283 keer afgespeeld

Meer video en audio