Grieken bespreken bezuinigingen

Archieffoto van een zitting van het Griekse parlement in november 2011» Archieffoto van een zitting van het Griekse parlement in november 2011 Griekse minister-president - Flickr / Creative Commons 2.0 by-sa

Het Griekse parlement is bijeengekomen voor het debat en de stemming over een cruciaal pakket bezuinigingen. Alleen als een meerderheid voor stemt, krijgt Griekenland een nieuwe internationale geldinjectie. Dit keer gaat het om 130 miljard euro.

Het ziet ernaar uit dat het bezuinigingspakket zal worden aangenomen, hoewel een aantal parlementsleden tegen blijft. De stemming wordt vanavond laat verwacht.

Het kabinet wil 3,3 miljard euro bezuinigen waarbij gesneden wordt in lonen, pensioenen en banen. Premier Papademos deed gisteren een dringende oproep. Hij drukte de parlementariërs op het hart om in te stemmen met de bezuinigingen, omdat Griekenland anders failliet gaat.

Koers wijzigen

De Duitse minister van Financiën Schäuble vindt dat Griekenland zijn koers drastisch moet wijzigen. "De bodemloze put moet worden gedicht, voordat wij hem kunnen opvullen", zei hij.

Deel deze pagina

Audio

  • Conny Keessen: verwacht dat Grieks parlement bezuinigingen gaat goedkeuren Conny Keessen volgt de debatten over nieuwe bezuinigingen in het Griekse parlement. Het pakket is een voorwaarde om in aanmerking... te komen voor een lening van 130 miljard euro. Bij het parlement wordt geprotesteerd.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 4884 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 1521 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 3428 keer afgespeeld

Meer video en audio