Kruiend ijs door inzettende dooi

Kruiend ijs» Kruiend ijs Johan van Veen/NOS Ooggetuige

Nu de dooi inzet, ontstaat op sommige plekken in Nederland kruiend ijs. Door de wind kan het ijs in beweging komen en is het mogelijk dat ijsschotsen over elkaar gaan schuiven.

Op verschillende plaatsen is al kruiend ijs waargenomen, bijvoorbeeld op het Lauwersmeer, waar de wind vrij spel heeft. Ook op het IJsselmeer, bij de vuurtoren van Urk en op de parkeerplaats bij de Oostvaardersplassen zijn op elkaar schuivende ijsschotsen te zien.

Het natuurfenomeen is niet alleen bijzonder om te zien, maar kan ook schade aanrichten, met name aan dijken en wallekanten. Ook de scheepvaart ondervindt vaak veel hinder van kruiend ijs.

Heeft u foto's gemaakt van kruiend ijs? Stuur ze op naar de NOS via ooggetuige@nos.nl

Deel deze pagina

Audio

  • IJsbrekers maken vaarroute op IJsselmeer Op het IJsselmeer gaan voor het eerst deze winter schepen in konvooi achter ijsbrekers varen. Arnold Wemerman van Rijkswaterstaat... legt uit waarom.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 4477 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 1409 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 3331 keer afgespeeld

Meer video en audio