'Vergelijkingssites onder de maat'

 »   ANP

De Nederlandse Mededingingsautoriteit, NMa, is kritisch over de kwaliteit van vergelijkingssites voor sparen en reisverzekeringen. De NMa onderzocht bijna veertig verschillende sites.

Volgens de NMa klopte in 60 procent van de gevallen een groot deel van de spaarrentes of verzekeringspremies niet. Ook toont een groot deel van de vergelijkers te weinig producten of valt niet te achterhalen wie er achter de site zit of hoe er geld verdiend wordt.

De NMa pleit nu voor een gedragscode voor vergelijkingssites. Zolang die er nog niet is, raadt de waakhond aan om meerdere sites te raadplegen en de informatie te vergelijken met die op de site van de verzekeraar zelf.

Nuttig

Bestuurslid Don van de NMa noemt vergelijkssites erg nuttig voor de consument. Maar hij vindt wel dat ze volledig en correct moeten zijn, omdat je anders nog niet weet of je de beste keuze maakt.

Deel deze pagina

Audio

  • NMa: maar paar vergelijkingssites waren goed Er moet een gedragscode komen voor vergelijkingssites voor sparen en reisverzekeringen. Want van veel sites die er nu zijn is de... kwaliteit niet goed. Dat zegt de Nederlandse Mededingingsautoriteit die hier onderzoek naar heeft gedaan. Barbara van der Rest van de NMa.

Video en Audio

Meer video en audio