»
Een Shell-logo afgebeeld op een tankstation
Shell Oliemaatschappij Shell vindt zijn pensioenregeling te duur. De huidige regeling gaat daarom op de helling. Vanaf volgend jaar geldt voor nieuwe werknemers een individuele regeling.
Shell vindt het huidige pensioensysteem onevenwichtig; het geeft te veel onzekerheden, aldus een woordvoerder.
FNV Bondgenoten is furieus. De vakbond vindt dat Shell hiermee in één stap van de allerbeste pensioenregeling naar de allerslechtste regeling gaat.
Arbeidsmarktpositie
Ook ''verknalt'' het bedrijf volgens de vakbond haar arbeidsmarktpositie. ''Nu is Shell één van de toppers in de arbeidsmarkt voor hoog geschoold technisch personeel, met de beste pensioenregeling in Nederland. Als je dan opeens de slechtste pensioenregeling hebt, zal dit ernstige gevolgen hebben voor de mate waarin mensen voor Shell zullen kiezen als werkgever", waarschuwt FNV Bongenoten.
Shell moest in 2009 2 miljard euro bijstorten in het pensioenfonds en heeft nu een dekkingsgraad van 111 procent.
De basis van de nieuwe regeling is dat het bedrijf voortaan alleen nog de inleg garandeert en niet meer de uitkomst. De werknemers bij Shell krijgen nu een pensioen dat is gebaseerd op het laatstverdiende loon, het zogenoemde eindloon.
Deel deze pagina
»
»
»