Didier Drogba
ProShots Toernooifavoriet Ivoorkust en Zambia hebben de halve finales bereikt van de Afrika Cup, waarin ze op elkaar stuiten.
Ivoorkust versloeg Equatoriaal Guinea (3-0) en Zambia Soedan: 3-0.
Didier Drogba was bij Ivoorkust de grote man. De vedette van Chelsea miste na een half uur een penalty, maar zijn volgende kans, minuten later, was wel raak.
Na rust zette Drogba zijn hoofd tegen een vrije trap van Yaya Touré, die in de slotfase zelf een vrije trap mooi binnen krulde.
Zambia langs Soedan
Stophira Sunzu kopte Zambia al vroeg op 1-0. Hij kwam bij een corner voor keeper Akram en kopte raak. Soedan wist de tegenstander niet terug te dringen.
Na rust ging Soedan in een hoger tempo op zoek naar de gelijkmaker, maar Zambia kwam opnieuw niet in problemen. Het werd 2-0 na een wilde overtreding van Ali Idris Farah binnen de zestien. Farah kreeg rood en Chris Katongo mocht een strafschop nemen. Hij miste, maar schoot uit de rebound raak. Met een gekruld schot zorgde James Chamagna voor de 3-0.
Deel deze pagina
»
»