Veiligheidsraad bijeen over Syrië

De VN Veiligheidsraad» De VN Veiligheidsraad Michael Davie / Flickr / Creative Commons 2.0 by-nc-sa

De VN-Veiligheidsraad overlegt over een resolutie tegen Syrië, met de oproep aan president Assad om het geweld te beëindigen. Westerse landen willen dat Assad opstapt en ruimte maakt voor een regering van nationale eenheid.

De Arabische Liga roept de V-raad op om snel maatregelen te nemen. Het is de vraag of de resolutie wordt aangenomen. Als belangrijke handelspartner van Syrië heeft Rusland tot nu toe iedere veroordeling van Syrië tegengehouden.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken Lavrov heeft al gezegd dat de ontwerpresolutie een "pad naar burgeroorlog" is. Volgens Lavrov is de ontwerptekst niet op zoek naar een compromis.

De Amerikaanse minister Clinton benadrukte tijdens de vergadering dat vergelijkingen tussen Syrië en Libië onterecht zijn. Ze reageert daarmee juist op Lavrov. Clinton zei dat het tijd wordt voor een duidelijk signaal aan president Assad.

Demonstranten

Buiten het VN-gebouw in New York staan tientallen demonstranten, sommigen voor het regime van president Assad en anderen tegen.

Vandaag werd er ook weer zwaar gevochten in Syrië, vooral in de stad Homs die geldt als bolwerk van de oppositie. Volgens mensenrechtenorganisaties zijn er sinds maandag ongeveer honderd doden gevallen bij wat beschouwd wordt als de zwaarste gevechten sinds het begin van de opstand vorig jaar maart.

Volgens de Verenigde Naties zijn er sinds maart ruim 5400 mensen omgekomen bij het geweld in Syrië.

Deel deze pagina

Video

  • video Veiligheidsraad praat over Syrië De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is bijeen om zich te beraden over de situatie in Syrië. De strijd... tussen regeringstroepen en opstandelingen wordt daar steeds heviger. De Arabische Liga heeft met steun van het Westen aangedrongen op de zitting van de Veiligheidsraad.
  • video Kysia Hekster: Russen willen geen tweede Libië Rusland wil de Arabisch Liga niet helpen en blokkeert daarme een VN-resolutie. Correspondent Kysia Hekster... licht toe.

Video en Audio

Meer video en audio