Yu blijft Nesbitt voor op WK sprint

Yu Jing» Yu Jing NOS

Yu Jing is in Calgary verrassend wereldkampioene sprint geworden. De 26-jarige Chinese, die in 2009 brons won, bleef topfavoriete en titelhoudster Christine Nesbitt op een spannende slotdag nipt voor in een nieuw wereldrecord punten: 148.610.

De Chinese Zhang Hong won brons, voor Margot Boer en Annette Gerritsen.

Nesbitt had zaterdag de macht gegrepen met een wereldrecord op de 1.000 meter, maar Yu diende haar zondag van repliek; ze scherpte Jenny Wolfs wereldrecord op de 500 meter (37,00) aan tot 36,94 en klom daardoor van plaats vijf naar één.

Op de 1.000 meter moest Nesbitt 0,57 op Yu goedmaken, maar ze pakte in de slotrit slechts 0,54 op de Chinese, die na een bliksemstart weinig verval kende.

Boer vierde, Gerritsen vijfde

Marrit Leenstra werd derde in een fraai PR van 1.13,89, waarmee ze slechts 0,04 boven Ireen Wüsts Nederlands record bleef. In het klassement werd Leenstra achtste.

Boer, in 2011 goed voor brons, was na drie afstanden vijfde, met Wang Beixing en Zhang Hong net voor zich. Door haar 1.000 meter (zesde in een PR van 1.14,17) passeerde ze Wang wel, maar Zhang niet.

Annette Gerritsen kon ook het erepodium nog halen, maar ondanks een PR (1.14,33) schoof ze slechts één plaats op. Thijsje Oenema reed net als zaterdag een knap PR op de 1.000 meter: 1.14,67. In het klassement werd de WK-debutante tiende.

"Ik kon niet beter"

Boer en Gerritsen konden leven met hun klasseringen."Ik ben tevreden over hoe ik het hier gedaan heb", zei Boer."Ik kon gewoon niet beter, voor m'n gevoel heb ik nergens wat laten liggen. De concurrentes waren gewoon beter. Ik kan mezelf niets verwijten."

Gerritsen (in 2011 zilver) zocht dit seizoen wanhopig naar haar vorm; ze won één bronzen plak op de NK afstanden, werd slechts vierde op de NK sprint en haalde niet één keer het podium in de WB-cyclus. "Maar het ging al veel beter dan vorige week. Dat geeft vertrouwen."

"Dit is frustrerend", baalde Nesbitt. "Mijn 500 meters waren goed, maar niet fenomenaal. En dat had ik wel nodig."

Deel deze pagina

Video

WK sprint 2012: tweede 1.000 meter (v)

Een samenvatting van de tweede 1.000 meter voor vrouwen tijdens de WK sprint 2012 in Calgary.

Video Reacties

  • video Tolk vertaalt sprakeloze Yu De Chinese Yu Jing zorgde tijdens de WK sprint voor een verrassing door Christine Nesbitt van de wereldtitel... sprint af te houden. Verslaggever Jeroen Stekelenburg interviewt de wereldkampioene na de laatste afstand.
  • video Nesbitt: "Yu was pretty amazing" De reactie van Christine Nesbitt na de tweede dag van de WK sprint van 2012 in Calgary. De Canadese moest het... goud aan de Chinese Yu Jing laten. Het verschil was 0,03.

Video en Audio

  • » EK 2008: Nederland - Frankrijk Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Frankrijk in de groepsfase van het EK van...28 mei 2012, 3273 keer afgespeeld
  • » EK 2008: Nederland - Roemenië Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Roemenië in de groepsfase van het EK van 2008...28 mei 2012, 2307 keer afgespeeld
  • » Voskamp analyseert 95ste Giro Audio Bart Voskamp geeft zijn analyse van de 95ste editie van de Giro d'Italia.27 mei 2012, 105 keer afgespeeld

Meer video en audio