» Het terrein van de Hells Angels in Amsterdam De Amsterdamse burgemeester Van der Laan schiet collega's te hulp die bang zijn dat de Hells Angels zich vestigen in hun gemeente. Aanleiding voor het aanbod is de sluiting, maandag, van het terrein van de motorclub in Amsterdam.
De Hells Angels zoeken nog een nieuwe plek in de regio. Diverse gemeenten zouden nu naar mogelijkheden zoeken om hen te weren, omdat ze vrezen dat ze de georganiseerde misdaad in huis halen.
"Het is onze rol als hoofdstad andere gemeenten bij te staan als ze bestuurlijk willen optreden integen partijen die dreigen vergunningen te gebruiken voor misdrijven", zegt een woorvoerder in Het Parool.
Dossier
Van der Laan zegt dat burgemeesters die de Hells Angels niet in hun gemeente willen hebben, gebruik kunnen maken van de expertise en de informatie die Amsterdam over hen heeft.
Volgende Het Parool heeft Amsterdam een uitgebreid dossier opgesteld over de Hells Angels, dat gebruikt kan worden om vergunningen te weigeren. Zo werd bijvoorbeeld een Hells Angels een vergunning geweigerd om Yab Yum te exploiteren.
In de krant zegt voorman Harold Böhne dat de Angels nog geen plannen hebben voor een nieuw clubhuis en dat er een mediastop is afgekondigd.
Deel deze pagina