WB-brons Groothuis in Salt Lake

Denny Morrison, Shani Davis en Stefan Groothuis» Denny Morrison, Shani Davis en Stefan Groothuis NOS

De 1.000 meter bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City heeft het eerste succes van dit seizoen opgeleverd voor de Amerikaan Shani Davis.

De tweevoudig olympisch kampioen versloeg in 1.07,20 in een direct duel de Canadees Denny Morrison, die in 1.07,39 tweede werd.

Stefan Groothuis, dit seizoen goed voor twee wereldbekerzeges, pakte brons en scherpte zijn persoonlijk record van 1.07,52 aan tot 1.07,45.

De Vries vierde, diskwalificatie Nuis

Sjoerd de Vries, die bij de wereldbeker in Heerenveen zilver won, haalde het podium net niet, maar bleef met 1.07,74 maar liefst 0,95 seconde onder zijn persoonlijk record.

Kjeld Nuis, winnaar in Thialf, kende in zijn rit tegen Groothuis een moeizame eerste bocht. Hij stapte op een blokje en werd later gediskwalificeerd.

Deel deze pagina

Video Samenvatting

WB Salt Lake: eerste 1.000 meter (m)

Een samenvatting van de eerste 1.000 meter voor mannen tijdens de wereldbekerwedstrijden sprint in Salt Lake City in 2012.

Video Reactie

Groothuis na PR: "Kan nog harder"

De reactie van Stefan Groothuis na de eerste dag van de wereldbekerwedstrijden sprint in Salt Lake City van 2012. De Nederlander... werd derde op de 1.000 meter en schaatste op zowel op de 500 als de 1.000 meter een persoonlijk record. "Maar ik denk dat ik nog harder moet kunnen."

Video en Audio

  • » EK 2008: Nederland - Frankrijk Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Frankrijk in de groepsfase van het EK van...28 mei 2012, 2596 keer afgespeeld
  • » EK 2008: Nederland - Roemenië Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Roemenië in de groepsfase van het EK van 2008...28 mei 2012, 1814 keer afgespeeld
  • » Voskamp analyseert 95ste Giro Audio Bart Voskamp geeft zijn analyse van de 95ste editie van de Giro d'Italia.27 mei 2012, 91 keer afgespeeld

Meer video en audio