Publicatie rapport Chemie-Pack mag

Resten van Chemie-Pack vanuit de lucht gefotografeerd.» Resten van Chemie-Pack vanuit de lucht gefotografeerd. ANP

De Onderzoeksraad voor Veiligheid mag het rapport over de brand bij Chemie-Pack in Moerdijk publiceren. De rechter in Den Haag heeft dat beslist.

Chemie-Pack wilde in kort geding de publicatie voorkomen of op zijn minst meer tijd krijgen voor een inhoudelijke reactie, maar beide eisen zijn afgewezen.

Fouten

Chemie-Pack vindt dat het onderzoek door de raad is uitgevoerd in strijd met de wet. De rechter is het daar niet mee eens. Ook zouden er veel fouten in staan, maar die klacht vindt de rechter onvoldoende onderbouwd.

De rechter geeft Chemie-Pack wel gelijk met het betoog dat de onderzoeksraad had moeten kijken naar de rol van de brandweer bij de preventie en bestrijding van de brand. Dat onderzoek is nu gedaan door de Inspectie Openbare Orde en Veiligheid (IOOV) van minister Opstelten. Maar de rechter toont begrip voor het besluit van de onderzoeksraad om dat aan de IOOV over te laten.

De onderzoeksraad geeft Chemie-Pack tot volgende week woensdag de tijd om met een inhoudelijke reactie te komen. Het definitieve rapport verschijnt kort daarna.

Hard oordeel

Zondag lekten via de NOS de belangrijkste conclusies al uit. De onderzoeksraad velt een hard oordeel over de rol van het bedrijf, de gemeente Moerdijk en de veiligheidsregio's.

De raad concludeert onder meer dat de laatsten "telkens naar bevind van zaken handelden, waardoor de indruk kon ontstaan dat de overheid geen duidelijk verhaal had".

Deel deze pagina

Video

  • video Raad mag rapport Chemie-Pack publiceren De Onderzoeksraad voor Veiligheid mag het rapport over de brand bij Chemie-Pack gewoon publiceren. Dat heeft... de rechter in Den Haag beslist. Het bedrijf uit Moerdijk was naar de rechter gestapt om de publicatie te voorkomen of meer tijd te krijgen voor een reactie.
  • video Joustra: blij als je in het gelijk wordt gesteld De Onderzoeksraad voor Veiligheid mag zijn rapport over de brand bij Chemie-Pack in Moerdijk publiceren. Een... interview met voorzitter Tjibbe Joustra.

Audio

  • Raad mag rapport Chemie-Pack publiceren De Onderzoeksraad voor Veiligheid mag het rapport over de brand bij Chemie-Pack publiceren. Dat heeft de rechter bepaald in een... kort geding dat het bedrijf uit Moerdijk had aangespannen. Chemie-Pack had veel kritiek op het conceptrapport, onder meer omdat er veel fouten in zouden staan. Henrik-Willem Hofs vroeg aan voorzitter Tjibbe Joustra wat de uitspraak betekent voor de onderzoeksraad.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 300 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 173 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 947 keer afgespeeld

Meer video en audio