Anwar vrijgesproken van sodomie

Oppositieleider Anwar spreekt zijn aanhang toe na de vrijspraak» Oppositieleider Anwar spreekt zijn aanhang toe na de vrijspraak AFP

In Maleisië heeft het hooggerechtshof oppositieleider Anwar vrijgesproken van sodomie. Hij werd ervan beschuldigd dat hij seks had gehad met een man, maar het hof vindt het dna-bewijs onbetrouwbaar.

Anwar had 20 jaar cel kunnen krijgen. Volgens hem was de aanklacht politieke laster. Hij werd in 2008 beschuldigd, nadat hij het verrassend goed had gedaan bij de parlementsverkiezingen.

Anwar werd in 2000 al veroordeeld voor sodomie. In 2004 kwam hij vrij, nadat een politiefunctionaris had toegegeven dat de aanklacht verzonnen was. Hij geldt als de enige serieuze uitdager van het Nationaal Front, dat sinds 1957 regeert.

Deel deze pagina

Video

Anwar vrijgesproken van seks met man

In Maleisië heeft het hooggerechtshof oppositieleider Anwar Ibrahim vrijgesproken van sodomie. Hij werd ervan beschuldigd dat hij... seks had gehad met een man, wat strafbaar is in Maleisië, maar het hof vindt het dna-bewijs onbetrouwbaar.

Audio

  • Michel Maas: Gejuich bij vrijspraak Anwar Ibrahim Het hooggerechtshof in Maleisië heeft oppositieleider Anwar Ibrahim vrijgesproken van het hebben van seks met een man.... Correspondent Michel Maas.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 500 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 348 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1660 keer afgespeeld

Meer video en audio