Activisten enteren Japanse walvisvaarder

Een Japanse walvisvaarder» Een Japanse walvisvaarder EPA

Drie Australische milieuactivisten zijn in de wateren bij Perth aan boord geklommen van de Japanse walvisvaarder, de Shonan Maru 2. Ze worden nu aan boord van het schip vastgehouden, zo meldt de actiegroep Sea Shepherd.

De walvisvaarder achtervolgde de laatste dagen de Steve Irwin, het vlaggeschip van Sea Shepherd. Het schip is onderweg naar de wateren rond de Zuidpool, om daar actie te voeren tegen Japanse walvisvaarders. Door het schip te enteren hopen ze dat de Shonan Maru 2 de achtervolging moet staken.

De activisten zijn zelf lid van een andere organisatie, maar kregen wel hulp van Sea Shepherd bij het enteren en aan boord klimmen van het Japanse schip. Ze strijden gezamenlijk tegen de walvisvaart.

Deel deze pagina

Video

Milieuactivisten vastgehouden op walvisvaarder

Drie Australische milieuactivisten zijn in de wateren bij Perth aan boord geklommen van een Japanse walvisvaarder. Ze worden nu aan... boord van het schip vastgehouden, zo meldt de actiegroep Sea Shepherd.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 500 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 348 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1660 keer afgespeeld

Meer video en audio