2300 ontslagen bij Zonnehuizen

Stichting Zonnehuizen in Zeist» Stichting Zonnehuizen in Zeist Google Streetview

De 2300 werknemers van de Zonnehuizen hebben ontslag aangezegd gekregen. Hun instelling, met zo'n twintig tehuizen voor mensen met een ontwikkelingsstoornis, ging begin deze week failliet.

Het zorgbedrijf kampt met een schuld van 18 miljoen euro. Er loopt een onderzoek naar wanbeheer door het oude bestuur.

De personeelsleden blijven de komende zes weken nog aan het werk. Ze worden betaald door het UWV. Er wordt gezocht naar een overnamepartner. De hoop is dat een deel van het personeel dan meekan.

Ophef

De Zonnehuizen zijn instellingen op antroposofische grondslag. De meeste zijn gevestigd in het oosten van het land en er zijn ook vestigingen in Amsterdam, Den Haag en in de buurt van Utrecht.

Afgelopen zomer was er ophef over de vestiging van Stichting Zonnehuizen in Zeist. De Inspectie voor de Gezondheidszorg zei dat het tehuis verwaarloosd en onveilig was.

Deel deze pagina

Video

Ontslag voor werknemers Zonnehuizen

De 2300 werknemers van de Zonnehuizen hebben ontslag aangezegd gekregen. De Zonnehuizen, met zo'n twintig locaties voor mensen met... een ontwikkelingsstoornis, gingen begin deze week failliet.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 467 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 319 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1578 keer afgespeeld

Meer video en audio