NMa beboet glazenwassers

 »   voorhorst / Flickr / Creative Commons by-nc-nd

De Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) heeft tien glazenwassers een boete van 1000 euro gegeven. De glazenwassers vormden een kartel in de regio Den Haag, zegt de NMa.

Het tiental zou begin 2006 hebben afgesproken om de straten van een nieuwbouwwijk onderling te verdelen en niet in elkaars vaarwater te komen. "Met deze zaak maakt de NMa duidelijk dat afspraken over straat- en wijkverdeling niet door de beugel kunnen", zegt NMa-bestuurder Henk Don.

De zaak kwam aan het licht door een onderzoek van het Openbaar Ministerie naar fraude door glazenwassers. Het OM stuitte daarbij op aanwijzingen van kartelvorming.

Register

Het Hoofdbedrijfschap Ambachten wil een openbaar register opzetten voor glazenwassers, waarin alleen bonafide glazenwassers zich kunnen inschrijven. Ondernemers die op de lijst willen komen, moeten onder meer de keuzevrijheid van de consument respecteren. De NMa juicht zo'n register toe.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 455 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 315 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1548 keer afgespeeld

Meer video en audio