»
Euromunten
mammal / Flickr / CC / by-nc-sa Italië heeft voor 10,7 miljard euro aan kortlopend schuldpapier opgehaald. De rente is bijna de helft van wat de overheid een maand geleden nog moest neertellen.
Gemiddeld komt de rente uit op 4,85 procent voor leningen met een looptijd van 2 jaar tegen 7,8 procent in november. 6-maands schuldpapier kost de regering nu 3,25 procent tegen het dubbele vorige maand.
De rente liep in het najaar torenhoog op door het uitblijven van een daadkrachtige Europese aanpak van de schuldencrisis. Ook waren er twijfels over de voorgenomen bezuinigingen en hervormingen in het land.
Spannend
Italië sluit een turbulent financieel jaar in stijl af, want in de laatste week moet het land voor ruim 19 miljard euro ophalen. Italië heeft een staatsschuld van zo'n 1900 miljard euro en is daardoor het land met één van de grootste obligatiemarkten.
Morgen moet Italië voor zogenoemd 'lang geld' de kapitaalmarkten op. Daarbij gaat het om 8,5 miljard euro in de vorm van staatsleningen van 3 en 10 jaar. De rente voor een 10-jarige Italiaanse staatsobligatie is bijna 7 procent. Voor Nederland is dat 2,29 procent.
Ook volgend jaar wordt het spannend rond de financiëring van de Italiaanse staatsschuld. Het land moet alleen al in de eerste 4 maanden voor 90 miljard euro aan schulden aflossen. Dat is zo'n 7 procent van de totale langlopende schuld.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»
»