Vuurbal boven Nederland waarschijnlijk Sojoez

Meteoor boven Nederland» Meteoor boven Nederland Ferdex video

In het hele land zijn bij de politie vanavond, Kerstavond, telefoontjes binnengekomen van mensen die in de lucht een een meteoor hadden gezien of iets dat daarop leek. Volgens de politie dachten veel bellers ook aan een neerstortend vliegtuig.

Ook op Twitter reageerden veel mensen op het verschijnsel en lieten foto's en filmpjes zien.

De politie nam contact op met het KNMI over de lichtflits aan de hemel. Het instituut hoorde van de NASA dat het om een meteoor ging. Dat is een brokstuk uit de ruimte dat in de dampkring verbrandt.

Sojoez

Maar ruimtevaartdeskundigen gaan uit van een ander verhaal. Deskundige Theo Jurriens van de Rijksuniversiteit Groningen zegt dat de lichtflits hoogstwaarschijnlijk de derde trap van de Sojoez-raket is waarmee André Kuipers is gelanceerd.

Volgens Jurriens was het verschijnsel uitzonderlijk lang te zien en dat duidt er volgens hem op dat het wat anders is dan gewoon ruimtepuin. De derde trap van de Sojoez-raket is volgens Jurriens dan de meest voor de hand liggende verklaring voor het meteoorachtige verschijnsel.

Plaatsen waar het verschijnsel is waargenomen

Bron: Theo Jurriens

Deel deze pagina

Video

Audio

  • Govert Schilling: vuurbal was brokstuk Sojoez Gisteravond onstond er verwarring over een vuurbal in de lucht die in het hele land te zien was. Want, wat was het? Veel mensen... belden de poltiie omdat ze dachten dat het een neerstortend vliegtuig was. Maar volgens de NASA was het een meteoor, wat direct weer werd tegengesproken door ruimtevaartdeskundigen. Wetenschapsjournalist Govert Schilling.

Video en Audio

Meer video en audio