Goederen 't Loon naar voedselbank

De sloop van 't Loon is begonnen» De sloop van 't Loon is begonnen ANP

Beschadigde goederen uit het gesloopte winkelcentrum 't Loon die nog gebruikt konden worden, zijn naar de voedselbank gegaan. Dat zegt de directeur van het bedrijf dat de sloop in Heerlen uitvoerde.

Wim Beelen zegt dat hij het verhaal liever had stilgehouden, maar legt nu uit wat er gebeurd is vanwege verhalen dat zijn medewerkers zaken voor zichzelf hebben gehouden. Op een filmpje dat door een omwonende was gemaakt, is te zien hoe slopers door de voorraad van een schoenwinkel gaan.

"Wat je ziet is niets meer dan mensen die kijken of beschadigde spullen nog een klein beetje bruikbaar zijn. Die pakken we ertussenuit", zegt Beelen. "De voedselbank kan daar 500 gezinnen in Limburg heel erg blij mee maken."

Beveiliging

Volgens Beelen waren de spullen van geen waarde meer voor de winkeliers. "Zij kunnen het alleen verkopen als het 100 procent in orde is, en die dingen hebben daar in weer en wind gelegen."

De voedselbank bevestigt de donatie van het bedrijf en zegt dat er veel kleding en schoenen is binnengebracht.

Een woordvoerder zegt dat er overigens geen kerstpakketten meer van gemaakt konden worden. "We moeten alles nog uitzoeken. Zo heb ik een heleboel rechterschoenen waar ik de link bij mis." Bovendien zat er op veel kledingstukken nog een beveiliging die er eerst afgehaald moet worden.

Opgelost

Juridisch gezien mocht de sloper bepalen wat er met de spullen gebeurt, omdat alles binnen de slooplijn zijn eigendom is. "Als je deze bepaling niet zou hebben, zou je bij alle onderdelen die gesloopt worden een juridisch gevecht krijgen over beschadigingen, aansprakelijkheid, dat soort dingen", legt woordvoerder Paul 't Lam van de Vereniging van Eigenaren uit.

"Daarom is in één artikel vastgelegd dat alles binnen het gebied toevalt aan de sloper. Daarmee heb je dat opgelost." Dat het magazijn zelf niet gesloopt werd, maakt niet uit. De ruimte viel binnen het gebied waar door stof en puin schade kon ontstaan.

Verontrust

De winkeliers van 't Loon reageerden in eerste instantie verontrust op de beelden. "Het ziet er niet uit als een gecoördineerde actie om de spullen veilig te stellen", meende Frans Ackermans van de winkeliersvereniging 't Loon. "Als het zo is dat de spullen voor eigen gewin worden meegenomen, dan is dat onprofessioneel en respectloos jegens de winkeliers."

Ackermans stelde dat de verwachting bij de winkeliers was dat goederen die konden worden veiliggesteld terug zouden worden gegeven. Hij noemt het voorbeeld van een schoenmakerij in het te slopen gebied, waar de schoenen van klanten en zelf machines van de eigenaar gered werden van de sloop.

Tien winkels en een parkeergarage moesten worden gesloopt vanwege instortingsgevaar. Gisteren werd het terrein opgeleverd door Beelen.

Deel deze pagina

Video

Audio

  • 'Goederen 't Loon naar de voedselbank' Ophef in Heerlen. Op de site van de Limburger is een filmpje te zien waarop slopers van winkelcentrum 't Loon spullen meenemen uit... een magazijn. De winkeliersvereniging noemt het een "verontrustend filmpje" en vindt het respectloos als blijkt dat er voorraad gestolen is. Eigenaar van het Sloopbedrijf is Wim Beelen.
  • Slopers halen spullen uit magazijn winkelcentrum 't Loon In Heerlen is ophef ontstaan over een filmpje gemaakt door een buurtbewoner van winkelcentrum 't Loon.Te zien is hoe medewerkers... van het sloopbedrijf spullen meenemen uit een magazijn. Het winkelcentrum is al een paar weken dicht vanwege verzakking; een aantal winkels is gesloopt. Paul 't Lam van de vereniging van eigenaren van 't Loon.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 455 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 315 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1548 keer afgespeeld

Meer video en audio