Goede nacht voor prins Philip

Prins Philip» Prins Philip AFP

Prins Philip, de man van de Britse koningin Elizabeth, heeft een goede nacht gehad. Buckingham Palace meldt dat hij vandaag bezoek mag ontvangen van zijn naaste familieleden. Zijn vrouw arriveerde in de loop van de ochtend samen met hun zoon Edward.

De 90-jarige prins-gemaal werd gisteren met hartklachten opgenomen in het ziekenhuis. Hij heeft een stent gekregen in een verstopte kransslagader.

De twee kransslagaders voorzien de hartspier van bloed. Een verstopping kan leiden tot een hartinfarct en is dus al snel levensgevaarlijk. Een stent is een buisje dat in de ader wordt aangebracht, waardoor het bloed kan blijven stromen.

Kerstmis

Philip was op het moment van de klacht op het buitenverblijf van de Windsors in Sandringham. Hij wilde daar Kerst met de familie vieren.

Die plannen kunnen waarschijnlijk niet doorgaan, omdat de prins nog korte tijd ter observatie in het ziekenhuis moet blijven. Hoelang in nog niet duidelijk.

Stapje terug

In een interview ter ere van zijn 90ste verjaardag zei de Britse prins eerder dit jaar dat hij een stapje terug wilde doen.

Toch had hij voor volgend jaar juist wel weer een druk programma, vanwege het 60-jarig koningsschap van zijn vrouw. Daarvoor stond een uitgebreide toer door het land gepland. Het is onduidelijk of Philip nu nog mee zal gaan.

Deel deze pagina

Video

Prins Philip geopereerd aan kransslagader

De Britse prins Philip is gisteravond geopereerd aan een verstopte kransslagader. De 90-jarige prins werd met hartklachten... opgenomen in het ziekenhuis.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 455 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 315 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1548 keer afgespeeld

Meer video en audio