Taakstraffen voor WikiLeaks-sympathisanten

Wikileaks heeft ruim 91.000 geheime stukken gepubliceerd.» Wikileaks heeft ruim 91.000 geheime stukken gepubliceerd. wikileaks.com

Het Openbaar Ministerie heeft aan twee WikiLeaks-sympathisanten taakstraffen opgelegd, omdat zij in december vorig jaar websites hebben aangevallen.

De één is een jongen van 17 uit Den Haag. Hij viel websites aan van creditcardmaatschappij Mastercard en de betalingswebsite Paypal, omdat die geen zaken meer met WikiLeaks wilden doen. Hij kreeg een werkstraf van 26 uur.

Computer

Een man van 20 uit Hoogezand-Sappemeer kreeg een taakstraf van 80 uur voor een aanval op de website van het OM. Vermoedelijk deed hij dat omdat de jongen uit Den Haag was opgepakt.

De twee verdachten hebben hun straf geaccepteerd. Ze voorkomen daarmee dat ze strafrechtelijk worden vervolgd. Wel zijn ze allebei hun computer, die in beslag werd genomen, kwijt.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 433 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 300 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1511 keer afgespeeld

Meer video en audio