Liesbeth Spies: degelijk en deskundig

De nieuwe minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Liesbeth Spies bij de overdracht van de bevoegdheden van Piet Hein Donner.» De nieuwe minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Liesbeth Spies bij de overdracht van de bevoegdheden van Piet Hein Donner. ANP

Degelijk. Deskundig. Loyaal. Zo wordt Liesbeth Spies, de nieuwe CDA-minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties doorgaans getypeerd.

De 45-jarige Spies zat van 2002 tot 2010 in de Tweede Kamer en was enkele jaren vicevoorzitter van de fractie.

Op haar curriculum vitae prijkt echter geen waslijst van initiatieven of wetsvoorstellen. Voor het grote publiek viel ze ook niet echt op.

Spies was in de CDA-fractie vooral een belangrijke kracht achter de schermen. Ze hield als vice-fractievoorzitter de partijlijn goed in de gaten en slaagde er met haar gedegen aanpak in lastige compromissen voor elkaar te krijgen.

Duurzaamheid

Als Kamerlid richtte Spies zich vooral op het milieubeleid, duurzaamheid, bestuurlijke vernieuwing en het koninklijk huis.

Spies studeerde vanaf haar achttiende jaar rechten en economie in Leiden, werd projectleider bij een onderzoeksbureau en werkte voor haar Kamerlidmaatschap bij de afdeling handhaving van de provincie Zuid-Holland.

Provincie

Na haar Kamerlidmaatschap keerde ze terug naar deze provincie, waar ze in 2010 CDA-lijsttrekker voor de Provinciale Statenverkiezingen was.

De protestantse Spies werd op jonge leeftijd lid van het CDJA in haar geboorteplaats Alphen aan den Rijn. Ze heeft zich altijd ingezet voor de partij. Na het vertrek van Henk Bleker naar het kabinet-Rutte nam ze tijdelijk het voorzitterschap over.

Ze deed er alles aan om de verdeeldheid binnen de partij over de samenwerking met de PVV ongedaan te maken. "We hebben lang genoeg in de achteruitkijkspiegel gekeken," zei ze tegen de kritische achterban.

Spies woont met haar man en twee dochters in haar geboorteplaats.

Deel deze pagina

Video

Wie is nou Liesbeth Spies?

Liesbeth Spies van het CDA neemt Binnenlandse Zaken over van Piet Hein Donner. Het is nu zover. De lang erwachte benoeming van... Donner als vicevoorzitter van de Raad van State is officieel. Maar wie is eigenlijk die Liesbeth Spies?

Audio

  • Liesbeth Spies: ik zei met overtuiging ja Piet Hein Donner wordt de nieuwe vicepresident van de Raad van State. Hij heeft vanmiddag zijn taken overgedragen aan Liesbeth... Spies. Daarmee is Spies nu de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Ze was jarenlang kamerlid voor het CDA en de laatste tijd gedeputeerde voor Zuid Holland. Verslaggever Margreeth Boer sprak met de nieuwe minister.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 423 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 292 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1460 keer afgespeeld

Meer video en audio