»
WikiLeaks-oprichter Julian Assange
EPA WikiLeaks-oprichter Assange mag in hoger beroep tegen zijn uitzetting naar Zweden. Hij kan daarvoor naar het Britse Supreme Court, de hoogste gerechtelijke instantie in Groot-Brittannië. Dat houdt in dat Assange voorlopig onder huisarrest in het land mag blijven.
Het hooggerechtshof in Londen oordeelde vorige maand dat hij uitgeleverd mocht worden om in Zweden terecht te staan. De Australiër wordt verdacht van verkrachting en aanranding van twee vrouwen.
Assange ontkent de verkrachting en zegt dat er politieke redenen zijn voor de aantijgingen. Hij is bang dat Zweden hem uitlevert aan de Verenigde Staten die hem willen berechten voor het onthullen van geheime overheidsdocumenten via WikiLeaks.
Geheime stukken
De klokkenluiderssite Wikileaks van Assange kwam vorig jaar in het nieuws door de publicatie van ruim 400.000 documenten over de oorlog in Irak en nog eens 92.000 geheime stukken over de oorlog in Afghanistan.
De Amerikaanse regering was woedend over de publicatie, omdat Wikileaks daarmee de veiligheid van Amerikaanse troepen in gevaar zou brengen.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»