Onderwijsbond roept op tot staking

Minister Van Bijsterveldt in de Tweede Kamer» Minister Van Bijsterveldt in de Tweede Kamer NOS

De kleine onderwijsbond Leraren in Actie roept alle leraren in het voortgezet onderwijs op om de eerste drie dagen na de kerstvakantie te staken. De bond is het niet eens met een wetswijziging van minister Van Bijsterveldt.

De minister wil de zomervakantie een week inkorten en het aantal lesuren op 1040 houden. Eerst was Van Bijsterveldt van plan dat terug te brengen naar 1000.

Leraren in Actie zegt dat er meer lessen worden gegeven voor hetzelfde salaris, terwijl de werkdruk al te hoog is. Dat zou leiden tot een leegloop van de sector.

De vakbond hoopt dat de Eerste Kamer de wet tegenhoudt. Ook de grootste lerarenbond AOb zint op acties, maar het is nog niet duidelijk hoe die eruit gaan zien.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 400 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 276 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1391 keer afgespeeld

Meer video en audio