»
Sjoerd de Vries (l), Kjeld Nuis (m) en Mo Tae-Bum
NOS Kjeld Nuis heeft zijn eerste wereldbekerzege binnen. De Control-rijder won de 1.000 meter in Heerenveen in 1.08,63.
Op de vorige twee WB-wedstrijden had Nuis Stefan Groothuis nog voor zich moeten dulden.
Ook Sjoerd de Vries baarde opzien; de APPM-schaatser, die nooit eerder op een wereldbekerpodium stond, won zilver in 1.09,14. De nog met de naweeën van een griepje kampende Groothuis, die de tweede 500 meter van zaterdag al had laten schieten, werd in de slotrit verslagen door Nuis. Hij werd in 1.09,20 vierde, 0,02 achter de Zuid-Koreaan Mo Tae-bum.
"Eindelijk"
"Eindelijk, ja'', reageerde de 22-jarige Nuis op zijn overwinning. "Zo voelt dat wel. Stefan is toch wel de koning op deze afstand. Ik ben supertevreden dat ik 'm nu versla."
De olympisch kampioen op deze afstand, Shani Davis, stelde wederom teleur. De Amerikaan werd slechts zevende: 1.09,43.
De 1.000 meter werd voor een extra baanverzorging onderbroken nadat Christoffer Fagerli Rukke, Pekka Koskela en Denis Koezin onderuit waren gegaan in dezelfde bocht.
Deel deze pagina
video
video
»
»