Goede start hockeyers op CT

Taeke Taekema» Taeke Taekema NOS

De Nederlandse hockeyers zijn de Champions Trophy in het Nieuw-Zeelandse Auckland begonnen met een overwinning.

Zuid-Korea, dat de laatste drie duels in de Champions Trophy van Oranje gewonnen had, werd nu met 2-0 aan de kant gezet.

Aan de hand van spelmaker Teun de Nooijer, bezig aan zijn zeventiende CT-toernooi, werd Korea vanaf het begin onder druk gezet. Het leverde Oranje twee strafcorners op in de beginfase, waarvan er een, na acht minuten, benut werd door aanvoerder en strafcornerspecialist Taeke Taekema, met 46 treffers topscorer aller tijden.

Billy Bakker was voor rust nog dicht bij een doelpunt, maar zijn uithaal werd knap met de voet gekeerd door keeper Myung Ho Lee.

Bakker trefzeker met backhand

Na de pauze kropen de Koreanen wat meer uit hun schulp en vooral aanvaller Suk Hoon Cho liet zich gelden. Met enkele fraaie solo's op de achterlijn, was hij dicht bij de gelijkmaker.

Dat gold ook voor Jong Ho Seo die tien minuten na rust zijn stick net niet tegen de bal kreeg.

Halverwege de tweede helft kreeg Oranje de touwtjes weer steviger in handen. Defensief bleef de ploeg van bondscoach Paul van Ass goed overeind. De Koreanen kregen ook na rust geen strafcorner en na de 2-0 van Bakker (met een fraaie backhand) kwam de zege niet meer in gevaar.

Van Ass tevreden

Van Ass was na afloop in zijn nopjes met de goede start van Oranje. "Een eerste wedstrijd is alijd lastig, zeker tegen het compact spelende Korea. Dit is dus een prima resultaat."

Ook Taekema, die zijn debuut maakte als aanvoerder op een groot toernooi, was blij met de goede openingswedstrijd van Oranje. "Ik heb dat bandje al wel hier en daar gedragen als de grote jongens er eens niet waren. Maar het is voor mij de eerste keer bij een groot toernooi. Dit is een prima resultaat voor een openingswedstrijd, die altijd moeilijk is", zei de maker van de vroege 1-0.

Taekema sprak van een veredelde schaakwedstrijd. "Zuid-Korea heeft een snelle en fitte ploeg, die altijd heel compact speelt. Als je er een open wedstrijd van maakt, krijg je problemen."

"Die hebben we nu niet gehad, omdat we minder aanvallend hebben gespeeld dan anders. We hebben het vooral verdedigend heel goed gedaan."

Deel deze pagina

Video Samenvatting

CT 2011: Nederland - Zuid-Korea

Een samenvatting van het duel tussen Nederland en Zuid-Korea in de groepsfase van de Champions Trophy 2011.

Video Reacties

  • video "Verdedigend sterk gedaan" De reactie van Taeke Taekema na de openingwedstrijd van het Nederlands hockeyteam tegen Zuid-Korea op de... Champions Trophy van 2011 in Nieuw-Zeeland. De strafcornerspecialist, debuterend als aanvoerder op een groot toernooi, zette Oranje al na tien minuten op voorsprong.
  • video Van Ass: "Goed neergezet" De reactie van Paul van Ass na de openingwedstrijd van het Nederlands hockeyteam tegen Zuid-Korea op de... Champions Trophy van 2011 in Nieuw-Zeeland. De bondscoach was tevreden met het vertoonde spel.

Video en Audio

  • » EK 2008: Nederland - Frankrijk Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Frankrijk in de groepsfase van het EK van...28 mei 2012, 3030 keer afgespeeld
  • » EK 2008: Nederland - Roemenië Video Een samenvatting van de wedstrijd tussen Nederland en Roemenië in de groepsfase van het EK van 2008...28 mei 2012, 2128 keer afgespeeld
  • » Voskamp analyseert 95ste Giro Audio Bart Voskamp geeft zijn analyse van de 95ste editie van de Giro d'Italia.27 mei 2012, 100 keer afgespeeld

Meer video en audio