»
Commissie-voorzitter Rieke Samson
ANP De commissie-Samson gaat ook onderzoek doen naar plegers van seksueel misbruik. De commissie kijkt naar de achtergrond, daderkenmerken en motivatie van plegers. Dat staat in een voortgangsrapportage (.pdf) van de commissie. Tot nu toe richtte de commissie zich uitsluitend op de slachtoffers.
De commissie-Samson is opgericht om seksueel misbruik te onderzoeken van kinderen die door de overheid in instellingen zijn geplaatst.
Leed oprakelen
De commissie zal naar verwachting pas na volgende zomer rapporteren, in plaats van voor de zomer. Dat komt omdat nu ook de plegers bestudeerd worden, maar ook omdat het onderzoek bij de instellingen voor jeugdzorg vertraging heeft opgelopen.
Een aantal instellingen heeft bezwaren gemaakt. Ze vrezen dat de vragenlijsten te veel leed oprakelen en dat de privacy van de slachtoffers in het geding is.
Verstandelijke beperking
In september werd het onderzoek van de commissie-Samson ook al uitgebreid. Toen werd bekend dat ze ook seksueel misbuik van kinderen met een verstandelijke beperking gaan onderzoeken.
Deel deze pagina
»
»
»