Dampkring nog nooit zo vervuild

CO2-uitstoot» CO2-uitstoot freefotouk - Flickr / Creative Commons 2.0 by-nc

De concentratie broeikasgassen in de atmosfeer heeft vorig jaar een record bereikt. Dat meldt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO), de VN-organisatie voor klimaat.

De belangrijkste oorzaken zijn volgens de WMO het gebruik van fossiele brandstof, het kappen van bossen en het gebruik van kustmest.

In het jaarverslag staat dat de concentratie koolstofdioxide sinds het begin van de industriële revolutie met 39 procent is gestegen. De hoeveelheid methaangas nam met 158 procent toe en de hoeveelheid distikstofoxide met 20 procent.

De hoeveelheid broeikasgassen is nu hoger dan waarmee VN-klimaatonderzoekers in 2001 in hun slechtste klimaatscenario's rekening hadden gehouden.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 373 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 258 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1283 keer afgespeeld

Meer video en audio