Portugal wint, geen wonder Hiddink

Guus Hiddink (r) en Slaven Bilic» Guus Hiddink (r) en Slaven Bilic NOS

Zoals verwacht is Turkije er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor het EK van volgend jaar.

De ploeg van coach Guus Hiddink, die vrijdag in Istanbul met 3-0 onderuit ging tegen Kroatië, bleef in de return in Zagreb weliswaar overeind (0-0), maar genoeg voor het EK-ticket was dat bij lange na niet.

Na vijf minuten leek het wonder mogelijk, maar Selcuk Sahin raakte de paal en Stipe Pletikosa redde bij de rebound van Colin Kazim-Richards. Daarna had Turkije (dat acht nieuwelingen telde ten opzichte van vrijdag) veel balbezit, maar de kansen waren voor Kroatië.

Na rust schampte een schot van Hamit Altintop de paal, waarna de rappe Kroaten opnieuw een handvol enorme kansen verprutsten.

EK-ticket voor Ierland, Tsjechië

Net als Kroatië stond Ierland, na de 4-0 zege in Estland van vrijdag, al met één been op het EK. In een uitverkocht stadion in Dublin eindigde de return dankzij doelpunten van Stephen Ward en Konstantin Vassiljev in 1-1. Het is voor de Ieren de eerste EK-deelname sinds 1988.

Tsjechië plaatste zich voor de vijfde keer op rij voor het EK. Na de 2-0 zege van vrijdag in Praag werd Montenegro ook in Podgorica verslagen: 1-0 door een late treffer van Petr Jiracek.

Tsjechië werd vooral na rust ver naar achteren gedrongen, maar dankzij prima keeperswerk van Petr Cech én de nonchalance van de Montenegrijnse spitsen hield de ploeg van coach Michal Bílek de nul.

Portugal dendert over Bosnië heen

De return die op voorhand de meeste spanning beloofde was Portugal-Bosnië; de eerste wedstrijd, in Zenica, was in 0-0 geëindigd, dus de Portugese sterren moesten in Lissabon nog vol aan de bak.

En dat deden ze. Al na acht minuten scoorde Cristiano Ronaldo met een prachtige vrije trap en na dertig minuten knalde Nani raak van zo'n dertig meter. Pal voor rust kwam het tot dan onmachtige Bosnië op 2-1; na hands van Fabio Coentrao benutte Zvjezdan Misimovic de penalty.

Na de 3-1 van Ronaldo (na een geweldige dieptepass van Joao Moutinho) en het tweede geel voor Senad Lulic toonde Bosnië nog even veerkracht (buitenspelgoal Emir Spahic), maar daarna denderde Portugal via Helder Postiga (twee keer) en Miguel Veloso naar 6-2.

Deel deze pagina

Audio Reactie

  • Koevermans: "Was niet echt spannend" Ierland heeft zich ten koste van Estland geplaatst voor het EK en dat heeft Wim Koevermans allemaal zien gebeuren in Dublin. Hij is... het hoofd van de trainersopleiding van de Ierse bond.

Video en Audio

  • » "Onderschat Anderlecht niet" Video Met de return tegen Anderlecht in de zestiende finales van de Europa League 2011/2012 in het vizier...23 feb 2012, 2472 keer afgespeeld
  • » Ferguson: "Niet te gemakzuchtig zijn" Video Donderdag speelt Ajax de return in de zestiende finales van de Europa Leaguie 2011/2012. In...23 feb 2012, 3524 keer afgespeeld
  • » Samenvatting Basel-Bayern Video Een samenvatting van het eerste duel tussen FC Basel en Bayern München in de tweede ronde van de...22 feb 2012, 15057 keer afgespeeld

Meer video en audio