Weisglas: discussie gulden riskant

Oud-Kamervoorzitter Weisglas in Buitenhof» Oud-Kamervoorzitter Weisglas in Buitenhof VPRO

Oud-Kamervoorzitter en VVD-prominent Frans Weisglas vindt het gevaarlijk dat de PVV serieus denkt over herinvoering van de gulden. In Buitenhof zei Weisglas dat dat de onrust over de euro verder kan aanwakkeren. Dat zou verregaande consequenties kunnen hebben, zei hij.

Weisglas wijst erop dat Wilders in het buitenland wordt gezien als deel van de Nederlandse regering, ook al levert zijn partij slechts gedoogsteun.

De PVV wil een onderzoek naar kosten en baten van herinvoering van de gulden. Premier Rutte wijst dat af. Hij zei vrijdag dat Nederland 70 procent van zijn welvaart in het buitenland verdient.

Van Baalen

In het programma Eva Jinek op Zondag zei VVD-Europarlementariër Hans van Baalen ook dat het niet goed zou zijn om afscheid te nemen van de euro. "De euro nu weggooien is het domste wat we kunnen doen", zei Van Baalen.

Gisteren zei de VVD-ideoloog Van Schie dat er serieus nagedacht moet worden over een Noord-Europese euro, de 'neuro'. Van Baalen noemt dat "schieten uit de heup". Volgens hem heeft Nederland veel te danken aan de euro.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 367 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 250 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1233 keer afgespeeld

Meer video en audio