Recordaantal Amerikanen is arm

Kringloopwinkel in Reading, Pennsylvania» Kringloopwinkel in Reading, Pennsylvania AFP

Het aantal arme Amerikanen is vorig jaar tot een recordhoogte gestegen. Zo'n 49 miljoen Amerikanen leven onder de armoedegrens, 16 procent van de totale bevolking.

Het Amerikaanse bureau voor de statistiek had aanvankelijk minder alarmerende cijfers gepubliceerd, maar uit nieuw onderzoek is gebleken dat met name de armoede onder ouderen, Aziaten en Latino's hoger is dan werd gedacht.

Ouderen

Veel 65-plussers hebben te maken met hoge medische uitgaven, waardoor zij maar heel weinig geld overhouden om van te leven. Eén op de zes ouderen leeft in armoede.

Mensen die onder de armoedegrens leven kunnen de eerste levensbehoeften niet altijd betalen en hebben geen geld voor hobby's, uitjes en nieuwe kleren.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 359 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 227 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1175 keer afgespeeld

Meer video en audio