»
Lionel Messi
EPA FC Barcelona en AC Milan zijn na vier groepsduels zeker van een plaats bij de laatste zestien in de Champions League.
Barcelona won in Tsjechië met 4-0 bij Viktoria Plzen en Milan speelde in Minsk met 1-1 gelijk bij Bate Borisov.
Messi maakte voor Barça vanaf de stip de 1-0 nadat hij gevloerd was door Marian Cisovsky, die rood kreeg, en zorgde voor de 2-0 na een combinatie met Adriano Correia.
Na de rust kopte Cesc Fàbregas de 3-0 binnen en maakte Messi met zijn derde treffer van de avond de 4-0.
Borisov houdt Milan in bedwang
Bate Borisov hield in dezelfde groep H Milan in Minsk knap op 1-1. Bij de Italianen, die Mark van Bommel in Milaan hadden achtergelaten, viel Clarence Seedorf na de rust in en bleef Urby Emanuelson op de bank.
Halverwege de eerste helft kwam Milan op 1-0 dankzij een goal van Zlatan Ibrahimovic (zijn 26ste in de Champions League) op aangeven van Robinho, die later zelf de paal trof. Na rust maakte Renan Bressan de 1-1 vanaf de stip na een zwaar bestraft duwtje van Ignazio Abate.
Nicosia blijft aan kop
In groep G blijft APOEL Nicosia de verrassende koploper. Nicosia won thuis van FC Porto (2-1), waardoor voor het eerst in de historie voor een club van Cyprus de achtste finales lonken.
Porto, de winnaar van de Europa League, domineerde het duel, maar kwam pas vlak voor tijd vanaf de stip langszij. De bezoekers zetten aan voor een slotoffensief, maar liepen opnieuw tegen een Cypriotische counter aan; Gustavo Manduca werd de held van Nicosia.
Zenit te sterk voor Sjachtar
Zenit St. Petersburg won thuis verdiend van Sjachtar Donetsk (1-0). De kampioen van Rusland was veel beter, maar stuitte telkens op de prima keepende Olexander Rybka. Op slag van rust was de doelman echter kansloos op een kopbal van Nicolas Lombaerts.
Deel deze pagina
video
video
video
video
video
»
»