»
In tankshops wordt al elf jaar geen alcohol meer verkocht
indigo_jones - Flickr / Creative Commons by-nc Vanaf half november kan er bij zeker vijf benzinepompen in Nederland weer bier en wijn worden gekocht. Eigenlijk mag dat niet, maar de pomphouders willen met het negeren van dat verbod een proefproces uitlokken.
Elf jaar geleden besloot het kabinet tot een verkoopverbod bij tankstations om het gebruik van alcohol in het verkeer tegen te gaan. Maar pomphouders zeggen dat het aantal slachtoffers in het verkeer de afgelopen elf jaar door de maatregel niet is gedaald.
De omzet zagen tankstations de afgelopen jaren wel dalen. Daarom kondigen ze nu hun actie aan.
Ongehoorzaamheid
De pomphouders vinden dat de overheid met twee maten meet, omdat er wel alcohol verkocht mag worden bij wegrestaurants. Ook voert de vereniging voor tankstationhouders BETA aan dat er in de omringende landen wel nog alcohol wordt verkocht in tankshops.
De deelnemende pomphouders gaan de boetes niet betalen en willen dan later voor de rechter hun gelijk halen. "Wij sturen aan op burgerlijke ongehoorzaamheid omdat er voor ons geen andere weg is", zei Ewout Klok van BETA vanochtend in het Radio 1 Journaal.
Onverstandig
De Stichting Verantwoord Alcoholgebruik STIVA noemt de actie van de pomphouders "buitengewoon onverstandig". STIVA wijst erop dat het aantal bestuurders met te veel drank op de afgelopen jaren wel is gedaald.
Deel deze pagina
»
»
»